Blog

Kurs Photoshop obróbka zdjęć fotografia nocna

Kurs Photoshop obróbka zdjęć fotografia nocna

item image

Price: 69.99 $

Edytuj nocne zdjęcia

Zdjęcia nocą to jeden z ciekawszych tematów do fotografowania. Po zapadnięciu zmroku wszystko staje się zupełnie inne niż za dania. W nocnej porze miejsce, które fotografujemy nabiera innego, nowego znaczenia, kształty rzucają ciekawe cienie, światła oświetlają fragmenty domów zupełnie zmieniając miejską architekturę. Ten rodzaj fotografii wymaga od nas podstawowej znajomości oraz doboru odpowiedniego sprzętu. Jednak efekty takiej sesji mogą nas niejednokrotnie zaskoczyć dlatego czasem warto położyć się później spać i wybrać się z aparatem w miasto gdy inni leżą w łóżku.

Zatłoczone w dzień miasta stają się puste, ruchliwe ulice zamierają, krajobrazy nabierają nowych kolorów. W tym okresie możliwe jest pokazanie nawet najbardziej obleganych przez turystów zabytków i atrakcji bez widocznych w kadrze innych osób. Tylko o tej porze możliwa jest zabawa światłem oraz korzystanie z długich czasów naświetlania by pokazać nocny ruch, ślady przejeżdżających samochodów czy też poruszanie się gwiazdozbiorów.

Jednak jeśli jesteśmy zmęczeni zgiełkiem miasta wystarczy trochę oddalić się od centrum i blasku latarni by skorzystać z kolejnej zalety nocnego fotografowania. Wtedy też na niebie pojawia się doskonały obiekt i temat do zdjęć: księżyc oraz gwiazdy.

Czego się nauczysz ?

  • pracy z nocnymi kolorami
  • redukowania szumów oraz zafarbów

  • pracy z modułem Camera RAW

  • manipulacji trybami warstw

  • zabawy z gradientami

  • maskowania i zaznaczeń

  • korzystania z opcji mieszania

  • wykorzystywania filtrów

  • budowania klimatu zdjęcia poprzez kolory i światło

Dla wszystkich fotografów

kurs jest doskonałym poradnikiem zarówno dla osób lubiących zdjęcia krajobrazowe jak i dla fotografów wolących miejskie zabawy światłem. Jeśli fascynują Cię nocne kolory to będziesz zadowolony z lekcji gdzie poruszamy tematykę uzyskania odpowiedniego zafarbu nocnego nieba, które bardzo często wychodzi nam w niekorzystnych barwach. Natomiast jeśli lubisz obserwować gwiazdy to na pewno zaciekawią Cię lekcje gdzie zostają poruszone takie tematy jak uwydatnienie drogi mlecznej, tworzenie gwiazd od podstaw oraz sposoby na pokazanie na zdjęciu ruchu przemieszczających się konstelacji.

Fotografia nocą

Z myślą o wszystkich, którzy fascynują się i robią zdjęcia w nocy przygotowany został ten kurs wideo. Jego tematem jest edycja i korekta nocnych zdjęć. W kursie poznasz mnóstwo technik i sztuczek dzięki, którym Twoje nocne kadry nabiorą nowego, lepszego znaczenia. Omawiamy w nim niemal każdą tematykę na jaką składa się fotografowanie nocą. Znajdziesz tu między innymi informacje z zakresu edycji gwiazd, zorzy polarnej, księżyca, miejskich świateł, sztucznych ogni.

Wyeksponuj nocne zjawiska

W kursie stworzysz również zorzę polarną, dodasz i wkomponujesz do zdjęcia księżyc oraz zobaczysz jak poprawić kolorystykę i blask naszego naturalnego satelity – księżyca.

Piękno miasta i natury nocą

Kurs to również porady na temat radzenia sobie z częstymi problemami, które towarzysza nam podczas tworzenia nocnych kadrów. Dlatego lekcje gdzie omawiamy metodę na radzenie sobie z szumem oraz redukowania zafarbu powinny być interesujące dla każdego. Częstą bolączka zdjęć o zachodzie Słońca jest niedoświetlenie części zdjęcia. W kursie zobaczysz jak za pomocą modułu Camera RAW prawidłowo wywołać takie zdjęcia, by zachować w nim wszystkie szczegóły.

Skorzystaj z filtra ColorEfex

Nauczysz się również edytować zdjęcia sztucznych ogni z poziomu Photoshopa oraz dodatku Color Efex Pro. Pod koniec szkolenia nauczysz się budować nocny klimat za sprawą odpowiedniej manipulacji światłem gdzie wydobędziesz światła oraz cienie na zdjęciu. Wisienką na torcie będzie lekcja, w której zainstalujesz dodatkowy skrypt o nazwie Star Trails za pomocą, którego zasymulujesz ruch gwiazd. Dzięki temu nauczysz się tworzenia własnych akcji oraz instalacji skryptów.

Cultus

https://www.onlinecultus.com/ownerofcultus/

%d bloggers like this: